UNITEAM

UNITEAM, 1991’deki kuruluşundan bugüne kurumsal iş çözümlerine  (MRP-II, ERP, e-business, crm, iş zekası, vbg.) yönelik faaliyetlerini sürdürmektedir. Başlangıçta, Hewlett Packard-Türkiye ile "Çözüm Sağlayan Kuruluş" statüsünde HP3000 donanımında çalışan, MM-II (Manufacturing Management) yazılımı ile kendi finansal yazılımlarının entegrasyonunu sağlayarak yazılım sektöründe yerini almıştır.

UNITEAM, 1993 yılında, HP MM-II yazılım ailesindeki ürünlerin lokalizasyonu, direk olarak satışı ile bakım ve destek hizmetlerinin verilmesi konularında tek yetkili kılınmıştır.

1994 yılından itibaren, üretim, lojistik ve finansal yazılım alanındaki birikimiyle, özellikle SAP Türkiye lokalizasyonuna önemli katkılarda bulunmuştur. İki SAP Competence Center'dan biri olan, HP Competence Center adına hizmet vermeye başlayan UNITEAM, doğrudan veya diğer uluslararası danışmanlık firmalarıyla da ortaklaşa uygulama projelerini üstlenmiştir.

Türkiye'de faaliyet gösteren en eski iki firmadan biri olan UNITEAM, tecrübeli danışmanları ile çoğu uluslararası şirket olmak üzere, SAP projelerinin büyük kısmında yer almıştır.

1990'ların sonlarından itibaren CRM, SCM ve e-business konularında SAP çözümlerine yönelik çalışmalarını sürdüren UNITEAM, Türkiye pazarında ERP e-business çözümlerinde her zaman en çok tercih edilen ve güven duyulan bir oluşum olmayı hedeflemektedir. Bu amaçlara ek olarak, firmanın iş ölçüm standartları ve çalışanlarına verdiği taahütlerin yerine getirilmesi gibi , işletme kararlarında ve şirket içi kültürün oluşmasında rehberlik etmektedir.

Günümüzde UNITEAM, yalnız SAP ürünleri uygulama şirketi olmaktan çok, ilkleri gerçeklestiren, zoru başaran müşteri isteklerini iyi anlayan, analiz eden, çözüm sunan bir ekspertiz kurum olmuştur.
UNITEAM'in günümüze kadar gerçekleştirdiği ve önderliğini sürdürdüğü ilk'ler arasında;
SAP çek ve senet modülünün geliştirilmesi. 4.6C versiyonundan itibaren SAP A.G. tarafından standart olarak sunulan bir modül haline gelmiştir.

  • SAP-Elektronik bankacılık entegrasyonu
  • Çok uluslu şirketlerde çift hesap planı uygulaması
  • Konsolidasyon modülü uygulaması
  • Özel Defter (SL) uygulaması
  • Malzeme Defteri (ML) uygulaması sayılabilir.
  • Sektörel çözümler (demir&çelik, endüstriyel yemek, holding, vbg.)
UNITEAM' in teknik uzmanlık ile iş anlayışını emsalsiz birleştirme kabiliyeti, ihtiyaçların etkin çözümlere dönüştürülmesinde önemli rol oynamakta, müşteriler ile yakın temas halinde geniş çaplı deneyimler sayesinde başarılı proje teslimlerine imza atmaktadır. Proje uygulama ve teslim sürecinde, bilgi paylaşımının yanı sıra, değişiklik ihtiyaçları dikkatlice yönetilmektedir. Bu özelliği ile UNITEAM, dinamik iş süreçleri ile yönetilen organizasyonların vazgeçilmez unsurları arasındadır.
İstisnasız müşteri memnuniyetine inanarak, tüm projeler referans listesinde yer almakta ve aday müşterilerin sorgulama yapmalarına özellikle açık tutulmaktadır.

UNITEAM, müşterileri ile etkin ve sürekli ilişkiler kurmanın gururunu taşımakta, proje uygulamalarında insiyatif alan, bilgiyi paylaşan, SAP ürün ailesi ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden, yeni özelliklerin ve teknolojilerin sağlayacağı faydalar ile ilgili müşterilerini bilgilendiren yaklaşımı ile de tercih edilirliğini pekiştirmektedir. Uygulama danışmanlığının yanı sıra  iş geliştirme danışmanlığı, çözüm uygulamaları ve büyük organizasyonların uygulama yönetimi ihtiyaçlarını karşılayan açık ve işbirlikçi hizmet sağlayıcısı olarak projelerde kilit roller üstlenmektedir.

UNITEAM danışmanları, bazıları birden fazla alanda olmak üzere, SAP sertifikası sahibidir. Şirket bünyesinde önemli ölçüde bilgi teknolojileri alt yapısı geliştirilmiştir. Böylece danışmanlar için uygun çalışma ortamı oluşturulmuş, en son SAP ürün ve  teknolojilerine erişim sağlanmıştır.
SAP çözüm ve hizmetleri sağlayıcısı olarak ispatlanmış tecrübesini daha da artırmak ve sürekli kılmak taahhütü, hedeflediği personel yatırımı, sürekli çözüm geliştirme ve rakipsiz müşteri memnuniyeti ile ortaya konmaktadır .

Finansal Hizmetler, Telekomünikasyon, Otomotiv, Gıda, Çelik, Basılı ve Görsel Media, İmalat, Tüketim Ürünleri, Perakendecilik ve Dağıtım, Tekstil gibi çok farklı sektörlerde proje deneyimleri ve bilgi birikimi ile UNITEAM, sektörlerin kendilerine özel ihtiyaçlarına yönelik çözümlerin SAP ürünleri üzerinde en esnek ve verimli şekilde tasarlanması, sistemler arası entegrasyon ve ileri düzeyde geliştirme metodları konularında uzmanlaşmıştır.

Son Haberler