Häfele roll out projesi UNITEAM Danışmanlık ekibi tarafında canlıya geçirildi.

Merkezi Almanya’da bulunan, dünya çapında mobilya üretiminde kullanılan bağlantı elemanları ve donanımları, mimari donanımlar, elektronik kilit sistemleri, el aletleri, sarf malzemeleri ve teknik danışmanlık alanlarında uzmanlaşmış, sektöründe lider, global bir şirket olan Häfele, UNITEAM danışmanlığında Hafele Türkiye SAP projesini tamamladı.

Dünyada uygulanmakta olan mevcut SAP template yapısı üzerine Hafele Türkiye’yi konumlandırmayı amaçlayan proje altı ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak sorunsuz olarak 30.11.2012’de canlıya geçti.

Şu ana dek Almanya’da kurulan sistem için dünya roll out projeleri sadece Almanya’daki SAP danışmanlık şirketi tarafından yapılmakta iken bu başarılı proje ile Uniteam ekibinde görev alan danışmanlar bundan böyle tüm dünya projeleri için ikinci ekip olarak paralel çalışacaklar.

Häfele grubuna bağlı diğer şirketlerle aynı ortak yapının kullanılması ile operasyonel yük azaldı, anaveri temizliği yapıldı. Bunlara ek olarak Häfele Türkiye için kurgulanan maliyet sistemi Hafele’nin diğer ülke roll out projelerinde uygulanabilir hale geldi.

Proje uygulamasında, Mali Muhasebe (FI), Maliyet Muhasebesi ve Kontrol (CO), Satış Dağıtım (SD), Satın Alma ve Stok Yönetimi (MM), Üretim Planlama (PP), İleri Depo Yönetimi( EWM) ve Franchise mağazalar ile entegrasyon uygulamaları yapıldı.

Son Haberler